CHP'de Değişim Rüzgarları

: 2758 okunma
Böyle marka isimler, Selami Değirmenci’nin de aktif siyasetinde önemli katkı yapacaklar ve görev alanlarında paylaşımlarda bulunacaklardır.

CHP’de Değişim Rüzgârları…

Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın CHP’den ayrılmasından ardından; CHP’de genel seçim öncesi bir telaş yaşanmaya başlandı.

CHP Yönetimi yeniden yapılanmayı gerekli görmüşler olsa gerek; bunun ilk ayağına İstanbul ile başladılar.

İl yönetimini değiştirerek işe başlayan Genel Başkan ve Yönetimi;  Oğuz Kaan Salıcı ve ekibini tasfiye edip, yerine Murat Karayalçın ve ekibini getirerek İstanbul teşkilatını ayakta tutmaya çalışacak. Çarşamba günü yapılacak görüşmede büyük olasılıkla anlaşma sağlanacaktır.

Murat Karayalçın ekibiyle bölge yapılandırılmasında görev alacak olan Fırat Aykut ismi de bölgemizde heyecan yaratmıştır.

Murat Karayalçın’ın 71 yaşından sonra bu görevi kabul etmesinin altında CHP’nin ve sosyal demokrasinin kesintiye uğraması yattığı kanısındayız. Aksi halde, Sayın Karayalçın bu görevi kolay kolay üstlenmezdi.

Neler olur?

CHP’de yepyeni bir dönem başlayabilir. Cemaatleşme durur. “Parayı veririm düdüğü çalarım” misyonu biter.  Karayalçın’a bu tür bir yaklaşım da bulunulmayacağını herkes bilir.

Yıldızı kayanlar olacaktır! Yıldızı parlayanlar da…

Mustafa Sarıgül’ün CHP’de yönetime uzak kalması hatta hiç olmaması bazı ilçe yönetici ve Belediye Başkanlarının da canını sıkmış olacak.

Murat Karayalçın’ın arkasında bölgemizden ikinci destek de Gürbüz Çapan’dan gelebilir.

Böyle marka isimler, Selami Değirmenci’nin de aktif siyasetinde önemli katkı yapacaklar ve görev alanlarında paylaşımlarda bulunacaklardır.  Bakarsınız ki Söylemleri ile CHP yönetimine katkılar yapamayan Sayın Tarhan, gidişiyle bu katkıyı sağlayarak; Sayın Kılıçdaroğlu’nun gözünü açmaya yaramıştır.

Murat Karayalçın ve ekibinin Çarşamba günü yapılacak görüşmelerle göreve başlaması beklenmektedir. İstanbul,  Türkiye’ye örnek olacak bu değişimi biraz daha Sol’a kayarak gerçekleştirirse, Türkiye’nin de kabuk değiştirmesini hızlandırır kanısındayız…


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Lütfi Ertürk'e aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Silivri Haber Hattı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (3)
ayhan aras
Selami. Değirmenci ye. Sevindim. Başkanım. Sagalara. Geri dönüyor. Inşallah. Milletvekili. Secilir
16 February 2015 - 16:56
Erdal Sezgin
Pabuç pahalı!
17 November 2014 - 00:01
Mehmet cetin
Lütfü bey malesef bu Silivri siyasetini okuyabilirsiniz Silivri de geçmiş geçmiş oldu hele yaşanan yerel seçimler ve eskiler üzerine oluşmuş şaibeli sonra..insanlara hala bir umut gibi göstermeniz nedir böyle. Neden gerçekçi olamıyorum
16 November 2014 - 18:45

© Silivri Haber Hattı Tüm Sakları Saklıdır. 2014