Çağdaşlığın Sınırları Ne?

: 2403 okunma
Çağdaş olabilmenin sınırları nedir? Neye göre, kime göre çağdaş olabileceğiz!

Çağdaş düşünceye sahip olabilmenin zamanı ve bilgisi ne kadardır?

Çağdaş düşünenler derneği isimli bir derneğimiz var. Olmasından da son derece mutluyuz. Destekliyoruz da…

Derneğe bir çay bahçesi verildi. İyi de yapıldı. Gelin görün ki Dernek bu çay bahçesini işletmesini kiraya mı verdi? Yoksa kendi imkânlarıyla mı işletiyor? Bilemiyoruz.

Yukarıda fotoğrafta gördüğünüz çağ dışı bir uygulamayı nasıl gözden kaçırırlar anlamış değilim. Bahçedeki ağaçlardan birine demir kazıklar çakılmış, ağaca hortum sarıyorlar.

Ne kadar çağdaş düşünebiliyorsunuz? Ben bilemem ama bildiğim bir şey var! Hiç çağdaş bir fikir değil o ağaca demirler çakıp hortum sarmak.

Onlarca Üyeniz var, Onlarca çalışan ve emekli öğretmen müşteriniz var, yüzlerce insanın dinlendiği soluklandığı ve de serinlediği bir çay bahçesinde çağ dışı bir uygulama ile bir canlının gövdesine demir çubuklar çakarak işinizi kotarmak nasıl bir düşüncedir?

 Çağdaş mı? Çağ dışı mı?

O ağaçların birçoğunu ben kendi ellerimle diktim. Ağaçlara acı çektirmenize müsaade etmeyeceğim.

Şimdilik yazıyla uyarmak istedim.

Ve siz sayın eğitmenlerimiz her gün bu manzarayı seyrettiğiniz halde sanıyorum ki hiç biriniz yönetime bir kelime dahi etmediniz.

Çağdaşlık tabelada kalmasın. Onu içinizde duymak ve uygulamak gerektiğini hepimizden çok bilmeniz gereklidir diye düşünüyorum.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Lütfi Ertürk'e aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Silivri Haber Hattı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (1)
Ali.Y
Size bu yazınızdan dolayı teşekkür ederim.
28 February 2016 - 17:32

© Silivri Haber Hattı Tüm Sakları Saklıdır. 2014