Havuz Problemi

: 2560 okunma
Mikrop Yuvası

Yıllardır yazdık, sahile yapılan fıskiyeler mikrop saçıyor diye! Hiç kimsenin umurunda olmadı. Belediye, önlem olarak 30X40 bir tabelaya ve de geniş anlamda ele alarak “Havuz sularında oynamak tehlikeli sonuçlar doğurabilir.” Diye yazarak önlem almışlar. Şahidim var, yeminle size; tam altında kadın çocuğunu yıkıyordu. Gidip konuştum, “bişiicik olmaz” dedi.

Şimdi! Bu havuzu arazözle dolduruyorsunuz, vidanjörle boşaltıyorsunuz. Sonucu, mubah mıdır? Günah mıdır?

Çocuklar yıkanıyor ve su içiyorlar! 30X40 tabela sizce bir önlem midir? Hıfzıssıhha kasap, fırın, bakkal denetler de halka açık mekânları görmez mi? 4 yıl önce su haznesinin fotoğrafını yayımlamıştım. Fosseptik çukurundan beterdi.

En iyi önlem olarak, kaldırılmasından yanayım. Daha anlamlı ya da daha önemli bir eserle orasının abat edilmesinden yanayım. Bence ömrünü tamamladı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Lütfi Ertürk'e aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Silivri Haber Hattı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (1)
Yasar Kislali
Suyibin bahcede yol tarafinda oturamazsin sular saciliyor tabiki aksi ruzgar estiginde ne diyebilirsiniz her sey buyuk aile olmak icin daha genislersek sulale olacagiz hayirlisi
23 July 2015 - 19:09

© Silivri Haber Hattı Tüm Sakları Saklıdır. 2014