Afet Eğitimi ve Gönüllülük

: 1028 okunma
Bizler, ( Silivri Dayanışma Platformu)

 jeolojik yapısi nedeniyle 1. Derece deprem bölgesi içinde bulunmamız açısından, deprem esansında ve sonrasında nasıl önlem alabiliriz, neler yapabilir, nasıl mukavemet gösterebiliriz? Sorularının cevaplarını almak üzere MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) Beylikdüzü’nde ki merkezlerini ziyaret ettik!

Küçükçekmece Belediyesi personelleri eğitim programlarına denk geldik! Beylikdüzü kaymakamlığının destekleriyle yürüttükleri çalışmalarda Eğitime katılanlarların memnuniyeti bizi çok mutlu ve aynı zaman teşvik etti…

MAG hakkında kısaca bilgi verirsek: MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) Vakfının Afetlerden sonraki ilk 72 saatte profesyonel ekiplerin afet bölgesine ulaşamaması nedeniyle, halkın kendi kendine müdahale etmesi gerçeğinden yola çıkan MAG, Mahalle Afet Destek Projesi (MADP) kapsamında, gönüllülere hem eğitim hem de malzeme temin ederek, mahalle düzeyinde afete hazırlık birimleri yaratarak çeşitli kurum ve kuruluşlara eğitim vermektedirler. Bizler de bu konuda MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) yetkilileriyle eğitim programı desteği istedik!

 Son derece yararlı geçen görüşmemiz sonunda Silivri için bir eğitim programını planladık.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberin tüm hakları Lütfi Ertürk'e aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece Silivri Haber Hattı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir
loading_image
GÖSTERİLEN YORUMLAR (1)
Selçuk Atabek
Afetlere toplumun hazırlanması için güzel bir yazı. Sosyal medyada paylaşabilir ve diğer insanlara da bu vesileyle fayda olur. Sizin de bildiğiniz gibi afetlere karşı dirençlilik arttırılmalıdır. Yasal uyarıyı okudum. Paylaşamadım. Kişisel tercih ve emeğiniz var. Saygı duyuyorum. İyi çalışmalar dilerim.
13 March 2020 - 00:44

© Silivri Haber Hattı Tüm Sakları Saklıdır. 2014